Skip to content

O firmie

To, co tworzymy napędza świat

Nie jesteśmy romantykami. Jesteśmy inżynierami. Patrzymy w niebo i szukamy przełomowych rozwiązań. Widzimy nasze sukcesy, innowacyjne pomysły i technologie, z których jesteśmy dumni. To, co tworzymy, napędza świat.

W zakładzie w Niepołomicach, nieopodal Krakowa, produkujemy precyzyjne części do silników lotniczych. Pracujemy z materiałami trudnoobrabialnymi i superstopami na bazie niklu i tytanu. My jesteśmy głównym dostawcą Pratt & Whitney w zakresie zespołów rurowych.

W 2012 roku weszliśmy w skład światowej korporacji United Technologies (UTC), która po fuzji z Raytheon w 2020 roku obecnie nosi nazwę Raytheon Technologies (RTX). Pratt & Whitney jest jedną z czterech firm, które tworzą Raytheon Technologies Corporation zrzeszając firmy oferujące produkty i usługi z obszaru zaawansowanych technologii.

Pod koniec 2015 roku zatrudnialiśmy ponad 200 pracowników, natomiast już w 2020 roku podwoiliśmy zatrudnienie i pracuje u nas już ponad 400 osób.

Aby spełniać najwyższe światowe wymogi jakościowe, a także wysokie standardy w zakresie etyki oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, cały czas udoskonalamy swoją produkcję i dbamy o rozwój na wszystkich płaszczyznach. Dajemy pracownikom poczucie pewności, dzięki któremu mogą spokojnie patrzeć w przyszłość i dostrzegać więcej.

Informacje o realizowanej strategii podatkowej PWT 2022

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.