Skip to content

Systemy kontroli

Współpracujemy z dostawcami i klientami w Polsce oraz za granicą. Codziennie obsługujemy kilkanaście transakcji międzynarodowych. Dział Kontroli Eksportu (ang. Global Trade (GT)) zajmuje się zapewnieniem nadzoru nad transakcjami biznesowymi w celu utrzymania zgodności z obowiązującymi przepisami, które regulują obrót towarami, oprogramowaniem i technologią o znaczeniu strategicznym. Pod tym terminem kryje się uzbrojenie oraz towary podwójnego zastosowania, czyli takie, które mogą mieć przeznaczenie zarówno wojskowe, jak i cywilne.

Nasza organizacja wspiera procesy zapewnienia zgodności z wymogami przepisów kontroli eksportu poprzez wdrożony, utrzymywany i ciągle doskonalony Wewnętrzny System Kontroli. Potwierdza to przyznanie nam certyfikatu zgodności z postanowieniami ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (Dz.U. 2017 poz. 1050 z późn. zm.). Zobowiązanie do przestrzegania jego wymagań zawiera Polityka Kontroli Obrotu.

Posiadamy również koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym i obrotu technologią o takim przeznaczeniu.

W Dziale Kontroli Eksportu zatrudniamy specjalistów, którzy dbają o przestrzeganie przepisów kontroli eksportu i importu, sankcji, embarg oraz przepisów antybojkotowych Stanów Zjednoczonych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.