Skip to content

Zarząd spółki

Ryszard Broda

prezes zarządu, dyrektor generalny

Ryszard Broda dołączył do zespołu Pratt & Whitney w roku 2003. Rozpoczął pracę w Pratt & Whitney Kalisz na stanowisku dyrektora sprzedaży. Po połączeniu Spółek Aerotech i Pratt & Whitney Kalisz podjął wyzwanie uformowania i poprowadzenia nowego działu jako dyrektor zakupów. W 2008 roku awansował na stanowisko dyrektora produkcji zakładu numer 2.

Po przejęciu Spółki Kreisler Polska przez United Technologies, został nominowany na stanowisko dyrektora generalnego i wiceprezesa zarządu Pratt & Whitney Tubes w Niepołomicach. W 2021 roku objął stanowisko Prezesa Spółki Pratt & Whitney Tubes.

Ryszard Broda uzyskał tytuł magistra inżyniera na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1983 roku. Na warszawskiej SGH w 1997 roku zakończył studia podyplomowe na specjalizacji Logistyka. W 2004 roku ukończył studia Executive MBA prowadzone przez ówczesną Akademię Ekonomiczną w Krakowie i Stockholm University. W latach 2007-2008 studiował na Canadian International Management Institute w Warszawie.

Jakub Buczyński

członek zarządu, dyrektor operacyjny

Jakub Buczyński pracuje w strukturach firmy Pratt & Whitney od listopada 2004 roku. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w Pratt &Whitney Kalisz, jako Analityk ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Kierownik Kontroli Jakości, Kierownik Jakości Dostawców oraz od roku 2012 jako Dyrektor Jakości. Pracując w Kaliszu zdobył również szerokie doświadczenie w obszarze operacyjnym, obejmując w 2014 roku stanowisko Dyrektora Produkcji jednego z zakładów. Współpracował także z
Pratt & Whitney Rzeszów i Firmą Sikorsky w Mielcu, jako uczestnik Operations Leadership Program.

Od stycznia 2018 roku Jakub Buczyński jest odpowiedzialny za obszar Operacyjny w zakładzie Pratt & Whitney Tubes w Niepołomicach, jako Dyrektor Operacyjny. Jednocześnie od 2021 roku pełni również funkcję Członka Zarządu Spółki Pratt & Whitney Tubes sp. z o.o.

Jakub Buczyński jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, Wydziału Organizacji i Zarządzania. Brał udział w kilkunastu szkoleniach menedżerskich, Queen’s Executive Program, Strategic Leadership Academy prowadzone przez ICAN Institute oraz ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W wolnych chwilach rozwija umiejętności pilota.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.